środa, 18 marca 2020

Dress code na premierach teatralnych – czy obowiązuje?


Pojęcie dress code’u w takich miejscach jak teatr, szczególnie ten nowoczesny, powoli się zaciera. Jednakże są takie okazje, gdy strój galowy jest obowiązkowy. Czy na premiery teatralne wypada wybrać się w dżinsach? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jak wygląda dress code w teatrze?

Ostatnimi czasy sztuka, nawet ta wysoka, stała się bardziej przystępna. Teatry zabiegają o widza, przestaje być to więc tak elitarna rozrywka. Dawniej wyjście do teatru wiązało się z całym spektrum przygotowań – w tym stroju. Kobiety wyciągały z szaf odświętne suknie, a mężczyźni wkładali wieczorowy garnitur. Teraz panuje większa dowolność. Jeśli jednak wybierasz się na premierę, to musisz wiedzieć, że w tych konkretnych przypadkach dress code ma się dobrze. Kobiety wciąż zobowiązane są do założenia eleganckiej sukni, choć w wielu kręgach coraz popularniejsze stają się spodnie typu cygaretki, które są odpowiednikiem męskich spodni do garnituru. Jakie cechy powinna mieć idealna suknia na premiery?
  • Suknia nie powinna być krótsza niż za kolano – im dłuższa tym bardziej elegancko wypada.
  • Kolor stroju powinien być wieczorowy – szmaragd, czerń, bordo lub écru.
  • Ramiona powinny być zakryte – możesz użyć do tego szalu lub etoli.
Oczywiście nikt nie wyprosi Cię z teatru, ze względu na brak odpowiedniego stroju, jednakże może być to niekomfortowe doświadczenie.

Czy wszędzie tak jest?

To, czy wieczorowa suknia będzie wymogiem na premierze, zależy również od miejsca, w którym się ona odbywa. Inaczej należy ubrać się do współczesnego teatru, w nowoczesnym budynku, a inaczej do takiego z tradycjami. Mimo wszystko premiera jest bardzo ważnym wydarzeniem dla aktorów, twórców i tym samym dla widzów – dlatego właśnie, mimo wszystko, Twój strój powinien być bardziej elegancki niż na co dzień. Jest to wyraz szacunku dla twórców, a Ty zaoszczędzisz sobie skrępowania, gdy, pojawiając się w dżinsach, staniesz obok mężczyzny w smokingu, czy też kobiety w wieczorowej sukni do samej ziemi. Twój strój odzwierciedla to, jak ważne jest dla Ciebie to wydarzenie.

Podsumowując – odradzamy ubierania się na sportowo. Premiera to wielkie wydarzenie dla wszystkich, dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. Sprawdź aktualny repertuar na teatrkomedia.pl i przekonaj się na własnej skórze, jak wyglądają premiery spektakli.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...